Profesjonalne szkolenia z obsługi dronów – nawet dla amatorów

Latanie dronem cieszy się rosnącą popularnością i coraz częściej traktowane jest jako hobby. Nic  w tym dziwnego, gdyż obsługa drona niesie ze sobą wiele frajdy oraz jest bardzo ciekawym doświadczeniem. Aktualnie drony wykorzystuje się nie tylko przy profesjonalnej fotografii czy nagraniach, ale również na użytek prywatny – do robienia pasjonujących zdjęć czy krótkich filmów z wycieczek lub zagranicznych wyjazdów.

Profesjonalne szkolenia dla osób chcących rozpocząć przygodę z dronami

Choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że obsługa drona nie może być bardzo skomplikowana to jednak sprawne posługiwanie się takim sprzętem wymaga nieco wiedzy i doświadczenia. Mowa tutaj zarówno o kwestii czysto technicznej (czyli o lataniu w taki sposób, aby dron po chwili nie wylądował na drzewie lub nie zderzył się z pierwszą lepszą przeszkodą), ale również o kwestii prawnej – czyli o obowiązujących przepisach dotyczących latania w poszczególnych obszarach danego kraju.

Korporacja SNH Drones tworzy ciekawe kursy dronowe. Kursy szkoleniowe obejmują materiał teoretyczny, który pozwala zapoznać się z podstawami sterowania dronem. Osoby początkujące powinny skorzystać między innymi ze szkolenia VLOS zawierającego podstawową wiedzę na temat prawa lotniczego, zasad latania, a także szczegółowej obsługi i budowy dronów różnego rodzaju. Dzięki snh-drones można rozwinąć ważne umiejętności – jak na przykład latanie dronem poza zasięgiem wzroku. Szkolenia umożliwiają rozwijanie swojej pasji bez żadnych ograniczeń, a także wszechstronny rozwój w kierunku bardziej profesjonalnego wykorzystywania dronów, np. w pracy zawodowej.

Szkolenia umożliwiające komercyjne wykorzystanie dronów

Podobno apetyt rośnie w miarę jedzenia – tak często bywa właśnie w lataniu dronem. Wraz z nauczeniem się podstaw, wiele osób tak interesuje się obsługą dronów, że decyduje się za ich pośrednictwem nauczyć się fotografii czy tajników kręcenia filmów. Warto jednak zdawać sobie sprawę, w przypadku mniej lub bardziej komercyjnego wykorzystywania dornów niezbędne jest posiadanie odpowiednich uprawnień, czyli wyrobienie tak zwanej licencji na drona (co jest równoważne z nabyciem kompetencji pilota BSP). Licencja ta umożliwia wykonywanie lotów w pobliżu osób postronnych, a więc na terenie nawet najmniejszych skupisk ludzi (czyli zarówno w parku, jak i na górskim szlaku). Warto również pamiętać, że aby wykonywać loty w tzw. kategorii szczególnej (a więc realizować w pełni komercyjne zlecenia) niezbędne jest szkolenie UAVO. Dzięki temu loty będą wykonywane zgodnie z obowiązującym prawem.

Firma SNH Drones organizuje liczne szkolenia, które można w pełni dopasować do swoich potrzeb. Dzięki temu pasja, jaką jest latanie dronem może być rozwijana i szlifowana, co pozwala osiągnąć kolejne stopnie zaawansowania i jeszcze bardziej cieszyć się sportem. Dodatkowo w ofercie firmy można znaleźć szeroką ofertę sprzętu do wykonywania dronów – w tym wiele ciekawych bezzałogowców, które wpiszą się w gust nawet najbardziej wymagających lotników.

Author: klubprzygoda.pl