Klub Przygoda fotorelacje. Zielona Szkoła Życia – SP18Elblag

Zielona Szkoła to dla młodych ludzi nie tylko zabawa. To też najprawdziwsza szkoła życia. Spędzenie kilku-, kilkunastu dni poza domem, z dala od rodziny uczy bowiem samodzielności i zaradności. Dodatkowo prowadzone są w jej trakcie zwyczajne zajęcia dydaktyczne.

SP18Elblag – pomysły na Zieloną Szkołę

Miejscami, w których najczęściej organizowane są Zielone szkoły są małe, spokojne miejscowości o charakterze uzdrowiskowym, mogące zaoferować młodym ludziom nie tylko odpowiednią przestrzeń do realizacji szkolnego programu nauczania, czyli przykładowo sale lekcyjne, ale też wiele obiektów służących rekreacji i zwiększonej aktywności fizycznej. Jednocześnie ważne są wyjątkowe walory przyrodnicze i krajobrazowe. Najczęściej tego typu forma prowadzona jest więc na Mazurach, w nadmorskich miejscowościach oraz górskich pensjonatach. Warto poszukać opinii osób, których dzieci powróciły z Zielonej Szkoły zadowolone.

Klub Przygoda fotorelacje

Organizacją wczasów, kolonii i Zielonych Szkół zajmuje się między innymi Klub Przygoda. Na stronie internetowej organizacji można obejrzeć fotorelacje z przykładowych imprez.

 

Author: klubprzygoda.pl