Uchwyty do szafek – czym kierować się w wyborze?

Chcąc zadbać o funkcjonalność mebli na najwyższym poziomie, warto zwrócić uwagę na uchwyty. Odpowiednio dobrane, nie tylko zapewnią komfort użytkowania, ale znacząco wpłyną na ich design. Jak wybrać uchwyty, które doskonale współgrać będą z naszymi szafkami i pozostałymi meblami?

Inne w kuchni, inne w sypialni

Istotną rolą, jaką pełnią uchwyty do szafek jest ich funkcjonalność. Wyposażony w nie mebel łatwiej otworzyć – ma to szczególne znaczenie w pomieszczeniach, gdzie kluczową rolę pełni przechowywanie. W kuchni lub garderobie lepiej sprawdzą się solidne produkty, które zapewnią nam pewny chwyt często otwieranych szafek. Z kolei w sypialni lub salonie, gdzie zależy nam na podkreśleniu unikalnego stylu wnętrza, zyskujemy więcej swobody – możemy wybrać zarówno klasyczne uchwyty do szafek, jak i te o fantazyjnych kształtach i bogatych zdobieniach. W przypadku pokoju dziecięcego natomiast możemy zdecydować się na kolorowe uchwyty i gałki meblowe dostosowane tak, aby wygodnie korzystało się z nich zarówno rodzicom, jak i najmłodszym.

Uchwyty do zadań specjalnych

Planując wymianę uchwytów, warto zwrócić także uwagę na przestrzeń, w jakiej znajdują się nasze meble. W przypadku mebli łazienkowych, dobrym wyborem mogą okazać się produkty, które zostały dodatkowo zabezpieczone przed działaniem wilgoci lub posiadają elementy antypoślizgowe. Jeśli zaś chcemy wybrać uchwyty, które pojawią się w naszym garażu lub warsztacie, ciekawą opcją będą te o szerokim kształcie, wykonane np. z tworzyw sztucznych lub metalu, które zapewnią swobodę ruchów w przestrzeni roboczej.

 

Author: klubprzygoda.pl